20 dkg babapiskóta
350 g nutella
25 dkg mascarpone
1 dl rum
10 dkg sárgabaracklekvár
5 dl habtejszín
2 csomag vaníliás cukor
40 dkg barackbefőtt
A barackízt, a rumot, az 1 dl vizet és a barackbefőtt levét összekeverjük, és ebbe mártogatjuk bele a babapiskótákat, melyekkel egy tálat kibélelünk.
A nutellát összekeverjük a mascarpone -val, és megkenjük vele a piskótákat.
Rászórjuk a kockára vágott barackokat, majd a felvert tejszínnel kenjük meg. A tejszínhez keverjük a vaníliás cukrot.
Addig rétegezzük, míg minden hozzávaló el nem fogy (piskóta-krém-barack-tejszín...)
A tetejét megszórjuk a kockára vágott barackkal.
Egy éjszaka hűtőben pihentetjük.
Melegítsd elő a sütőt 180 fokra. 1. Egy tálban keverd össze a lisztet, sütőport, fahéjat, sót. Jól keverd össze, majd add hozzá a darált répát. 2. Egy nagy tálba keverd össze a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy nagyobb gáztepsit kikenünk olajjal, és ráfektetünk három réteslapot. Erre ráöntjük a fele keveréket, megszórjuk gyümölccsel. Erre két réteslapot teszünk, majd a keverék másik f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű