Hozzávalók:
1 l. tej,
13 ek. búzadara,
mazsola,
cukor,
vanilin cukor,
reszelt citromhéj,
1 kis üveg lekvár,
6 db. tojásfehérjéből a hab bele porcukor.
Elkészítés:
Az 1l tejből a búzadarával, cukorral,vanilin cukorral, reszelt citromhéjjal, mazsolával egy kemény tejbegrízt főzök.
Ha egy kicsit hűlt a gríz rákenem a lekvárt.
A tojásfehérjét porcukorral kemény habbá verem, rákenem a lekvár tetejére, és beteszem a sütőbe. Ez egy kistepsire való adag. 30x18.
Addig sütöm amíg a hab szép barna színt kap.
A tepsit vajaztam és zsemlemorzsával megszórtam úgy öntöttem bele a grízt.
Egy kiadós leves után ideális második-aki szereti
smile hangulatjel
Jó étvágyat kívánok!
A túrót tálba mértem, hozzátettem a tojást és összetörtem vele. Beletettem a sót és édesítőt, majd a liszteket. Az elején egy villával kevergettem, de ahogy a folyadékot felszívták...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát jól ki kell dolgozni,hagyni megkelni a tálban 1x,utána ki cipózva újra keleszteni,ahogy a képen is látszik. Gyorsan megsül,figyelni kell rá.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kukoricadarát megfőzzük, majd hozzá adjuk a túrót, jól összedolgozzuk. Ízlés szerint lehet rakni bele cukrot is. Ezután kis gombócokat formálunk, és pirított zsemlemorzsába f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű