Hozzávalók:
25 dkg liszt
1 kocka margarin (25 dkg)
25 dkg sajt
Fél kanál só
Elkészítés:
A hozzávalókat összegyúrom. 1 éjszakát hűtőbe teszem. Másnap lisztezett deszkára kinyújtom, megkenem felvert tojással. A tetejére reszelt sajtot szórok, s derelyevágóval felszeletelem. Tepsibe teszem, és 150-1800C-os előmelegített sütőben 10-15 perc alatt megsütöm. A tepsit nem kell lisztezni vagy kizsírozni, mert a tészta elég zsíros, és ezért nem ragad oda a tepsihez.
A lisztben eloszlatjuk a sütőport,sót, elmorzsoljuk a zsírt, hozzáadjuk a tojásokat, majd olyan keménységűre gyúrjuk, mint a rétestészta, kell bele majd egy kis tejföl is, annyit...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 felvert tojás szezámmag Egy nagy tálba beletesszük a lisztet. Az 1 dl langyos tejbe teszünk egy-két csipet cukrot. A liszt közepébe egy kis mélyedést – “fészket” –...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejfölbe morzsolni az élesztőt és minden hozzávalót össze morzsolni. Jól összegyúrni. 15-20 perc kelés kinyújtani, rúdba vágni. 180 fokos sütőben sütni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű