Hozzávalók:
fejenként 2-3 szelet sertés comb, vagy karaj
mustár,
kevés liszt,
babérlevél,
tejföl tetszés szerint,
olaj a sütéshez
A szeletelt sertéshúst felcsíkozzuk , és besózzuk.
ízlés szerinti vastagságban bekenjük mustárral. A mustáros húsokat, éppen hogycsak megforgatjuk lisztben. Forró olajban hirtelen megpirítjuk, . Nem kell, hogy átsüljön, csak piruljon meg egy kicsit. Egy nagyobb serpenyőbe, vagy lapos lábasba tesszük a megpirult húsokat. Felöntjük annyi vízzel, vagy ha van húslevessel, hogy éppen ellepje. Teszünk bele 1-2 babérlevelet, és tetszés szerinti mennyiségű tejfölt. (Én az 4 tagú családom esetében egy nagy doboznyit szoktam beletenni.)Ízlés szerint megsózzuk. Fedővel letakarva puhára főzzük.
A szaftot nem kell besűríteni, mert a húsról leázik a liszt, és magától besűrűsödik
Összedolgozod, majd golyókat csinálsz belőle, és belecsavarod mindjárt egy szál baconszalonnába. Ebből az adagból nekem 16 db lett, 200 fokos sütőben, 30 perc alatt készen van.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
)Keverjük össze a finomra összevágott hagymát, fokhagymát és a whiskey-t, hagyjuk állni tíz percet, majd az összes hozzávalót keverjük bele. A hússzeleteket kenjük be a grillszóss...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A felaprított vöröshagymát és fokhagymát forró oliva olajon üvegesre dinszteljük, majd megsózzuk. Felvágjuk a zsemlét és meleg vízbe vagy langyos tejbe áztatjuk, majd jól kinyomkod...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű