Fél kg liszt /fele finom , fele rétes/ 2,5 dl tej, 2 dkg élesztő egy kevés sütőpor, 3 tojás sárgája , 6 dkg vaj , 2 púpos ek cukor , reszelt citrom héj,Mikor jó félig megkelt dagasztás után , akkor kinyújtottam és csíkokat vágtam , amit habroló formára tekertem és a maradék tojás fehérjével megkentem és dúrvára vágott cukros dióba megforgattam , /A talpát ne érje/És 180 fokos sütőben aranysárgára sütöttem.Míg hűl addig ellehet készíteni a krémet.Bármilyen lehet .Anyukám mindig a krémes krémjét tette belel.Megfőztem egy fehércsokis és egy van.pudingot 6 dl tejjel , cukorral , mikor hűlt bele kavartam 10 dkg vajat.Töltöttem!
A tejfölt habosra keverjük a kétféle cukorral,belekeverjük a citromok lereszelt héját és levét, majd a kemény habbá felvert tejszínt óvatosan beleforgatjuk a citromos krémbe.Egy f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1.) Azalapanyagoktat összegyúrjuk, ha szükséges cseppnyi hideg tejet adhatunk hozzá. 2.) Rudacskákat formálunk és csokimázban megforgatjuk.
Elkészítési idő: Fél óra Nehézség: Nehéz
A hozzávalókat összegyúrjuk, 4 lapot nyújtunk belőle, lekváros diós töltelék a lapok közé. Tetejére csokimáz.
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű