60 dkg liszt,3 dkg élesztő,2 tojás sárgája,2 evő k.olaj,1 ek cukor,csipet só,szükség szerint tej.Szokásos módon kelt tésztát készítünk.Töltelék 5 dkg vaj,5 dkg margarin,3 ek kakaó,3 ek porcukor.sütéshez 2 dl vaniliás tej.
Megkelt tésztát téglalap formára nyujtom vaj margarin keverékével meglocsoljuk,megszórjuk porcukorral,kakaóval és feltekerjük.Másfél ujnyi vastag szeletekre vágjuk.A csigákat zsirozott tepsire rakjuk egymás mellé.Megöntözzük a maradék vaj margarin keverékével sütőben megsütjük.Mikor majdnem kész kivesszük vaniliás forrótejjel meglocsoljuk visszatéve a sütöbe készre sütjük.
Az élesztőt 1/2 l langyos tejjel és a cukorral felfuttatjuk. A lisztet a vajjal elmorzsoljuk, hozzáadjuk a cukrot, egy csipet sót, egy késhegynyi őrölt fahéjat, a reszelt citrom h...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Szuperegyszerű: A hozzávalókat robotgéppel keverd egyneművé, majd formázz kis golyócskákat. Hűtőben tárolva napikig eláll.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat jól összedolgozzuk, A tésztából diónyi gombócokat formálunk, és egy sütőpapíros lemezhez nyomjuk egy picit, hogy az alja sima legyen. Előmelegített sütőben {180 fok...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű