A tésztához:
40 dkg liszt
1 tojás
15 dkg cukor
fél sütőpor
1 kocka margarin
1 evőkanál holland kakaópor
A töltelékhez:
50 dkg túró
20 dkg cukor
3 tojás
1 citrom héja
2 evőkanál liszt
A tésztához valókat gyors mozdulatokkal összedolgozzuk, majd 60-40 százalékra vágjuk, és 30 percre mélyhűtőbe tesszük.
Addig, amíg hűl, a tojásfehérjét habnak felverjük, a töltelék hozzávalóit összekeverjük, majd óvatosan a habot is beleforgatjuk.
A tésztát nagyluku reszelőn a sütőpapírral bélelt közepes tepsibe reszeljük, majd a krémet rásimítjuk, a tetejére a maradék tésztát reszeljük.
Közepes lángon 30 perc alatt készre sütjük.
[1.] A lisztet, a szódabikarbónát a sütőport és egy csipet sót beleöntjük egy tálba és összekeverjük, majd felhasználásig félretesszük. [2.] A vajat a cukorral habosra keverjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjét kemény habbá verjük,közben beletesszük a cukrot aztán összekeverjük a tojássárgájával és a sütőport és a lisztet ezt tepszibe öntjük megsütjük és kész is!
Elkészítési idő: 15-20 perc Nehézség: Könnyű
Keksz,lekvár,kávé,kakaó,rum,tej össze dolgozni. A krémet simára kikeverni. A tésztát kinyújtani és megkenni a krémmel,feltekerni.Kókuszba forgatni. Hűtőbe tenni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű