50 dkg liszt
2,5 dkg friss élesztő
2 dl langyos víz
4 kanálnyi olívaolaj
1 kiskanálnyi cukor
só ízlés szerint
Első lépésként a langyos vízben keverd el a cukrot, és add hozzájuk az élesztőt, majd meleg helyen futtasd fel, erre a legalkalmasabb az 50 fokra melegített sütő, ott biztosan szépen felfut majd. Amíg ez megtörténik, a lisztet mérd ki, és a közepén alakíts ki egy kis mélyedést, valamint add hozzá a sót is.Amikor felfutott az élesztő, öntsd hozzá azt is, és kanalazd rájuk az olajat, majd dolgozd össze az egészet jó alaposan, többször is átgyúrva. Ha összeállt, elengedte az edény oldalát, akkor jó, ha szükséges, még némi vízzel lágyíthatod a tésztát.
Ezután fedd le egy laza szövetű ronggyal, és tedd meleg helyre kelni, legalább 40-50 percre.
Amikor a duplájára nőtt, már dolgozhatsz is vele tovább. Alakíts belőle egy-egy adaghoz alkalmas golyókat, majd nyújtsd őket pizza formájúra, kend meg a kedvenc feltéteddel, és süsd készre őket 200 fokra előmelegített sütőben
Cocomast öntöttem a csészébe, majd rá kevés vizet, ehhez kevertem a liszteket gépi habverővel. Fokhagymával és kókuszzsírral dörzsöltem be. Gyroshoz is jó.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Készítsünk egy sűrű palacsinta tésztát. A búzadarát áztassuk be, de csak annyi tejbe amennyit felvesz, majd adjuk hozzá a palacsinta tésztához. Teflonos palacsintasütőben keverjük...
Elkészítési idő: 35 perc Nehézség: Könnyű