Hozzávalók:
A palacsintához:
150 g liszt
2,5 dl tej
2 ek rum
2 ek olaj
csipet só
2 tojás
A töltelékhez:
250 g túró (500 g)
3 ek vaj
2 tojás (3)
100 g cukor
1 citrom reszelt héja
2 ek. rum
50 g mazsola
Az öntethez:
250g tejföl
2 tojás
30g porcukor
A palacsintákat a szokásos módon elkészítjük.
A mazsolát forró rumba áztatjuk. A sütőedényt kikenjük a vajjal. A tojásokat ketté választjuk. A maradék vajjal, cukorral és citromhéjjal habosra keverjük a tojások sárgáját.
A fehérjét kemény habbá verjük. A túrót összekeverjük a tojássárgákkal, majd a felvert fehérjével és hozzáadjuk a mazsolát.
A sütőt 200 fokra előmelegítjük. A palacsintákat betöltjük és feltekerjük, majd középen kettévágjuk. A vágott felükkel felfelé kissé egymásra csúsztatva beletesszük a sütőedénybe.
Az öntethez összekeverjük a tojást a tejföllel és a cukorral, ráöntjük a palacsintákra és forró sütőben 20-25 perc alatt aranybarnára sütjük.
1. A tésztából 2 lapot sütök 2. A krémnél a tejet a liszttel csomómentesen elkeverjük, és állandó kevergetés mellett felfőzzük ,majd lehűtjük. 3. Megtöltjük a lapokat.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük, kettéválasztjuk és felébe kakaóport teszünk.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
A tészta hozzávalóit a szokásos módon bedagasztjuk, a duplájára kelesztjük. - A medvehagymát összeaprítjuk és jól kikeverjük a sajtkrémmel, aki szeretné ízesítheti még sóval . -...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű