15 dkg lilahagyma
5 dkg Koronás Befőzőcukor 3:1
ízlés szerint egy kevés őrölt fekete bors
1 tk vaj
A hagymákat csíkozzuk fel vékonyra. Egy serpenyőbe tegyük bele a vajat, a hagymát, és a befőzőcukrot, majd alacsony hőfokon, folyamatos keverés mellett addig főzzük, míg a cukor szépen elkezd karamellizálódni, és a hagyma is lassan elkezd barnulni. Alacsony hőfokon folyamatos keverés mellett addig főzzük - kb. 10 perc -, míg kissé barnás, karamelles, puha lesz a hagyma. Kifőzött üvegbe adagoljuk, majd lezárjuk.
Leszűrtem, átmostam hideg vízben és kinyomkodtam. 1 kg főtt dinnyehéjhoz 1 kg cukrot kell számítsunk. Mivel nekem 80 dkg héjam volt, hát 80 dkg cukrot használtam. A cukrot szirup...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Felkockázott dinnyét a másik gyümölccsel együtt kevés vízben vagy almapektinnel (ami ugye folyadék nálam) feltesszük főni. (Az is jó, ha előbb becukrozzuk és fél óra múlva már leve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű