3,5 dl víz
2 tk. só
2 ek olívaolaj
75 dkg liszt
2 dkg élesztő
Dagasztás után 20 perc pihenés majd átdagasztás. Ezt követően kétszeresére kelesztettem. Megformáztam, sütő lemezen ismét kétszeresére kelesztettem. 250 fokon 20 percig sütöttem. Másik tepsiben alulra víz került a sütőbe.
zután letakart tálban hűtőbe tesszük. Kelni fog, tehát számoljunk vele, hogy nagyobb tál fog kelleni. Ha állt már 3-4 órát, akkor lehet belőle sütni, de én úgy kaptam anno anyó...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejet langyosítsuk meg, majd keverjük el benne a cukrot, morzsoljuk bele az élesztőt és 5-10 percre tegyük félre felfutni. A dagasztó tálba mérjük bele a lisztet, sót, olajat,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Össze, dagaszt 1 óra pihi, 6 - 8 fele oszt, nyújt, felteker, 1 - 1,5 óra kel leken 220 fok 5 perc majd 200 fok 10 - 15 perc süt
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű