8 bögre liszt (1 kg) - teljes kiőrlésű tönkönyliszt
1 1/2 (másfél) bögre porcukor (30 dkg) - kókuszvirág cukor
3 tk szódabikarbóna
1 ek m.fűszer
30 dkg vaj vagy margarin
1 bögre méz
3 tojás
Lisztet, cukrot és a szódabikarbónát összekeverni, hozzáadni az olvasztott mézet, vajat és tojást.180 fokon sütni, 10 perc a sütőben (ne legyen több).
A fénykép Merva Mónika Pali-tól származik.
Az összevágott hozzávalókat liszttel és porcukorral összekeverjük, a habhoz adjuk. Legvégén az olvasztott vajat. Kivajazott, lisztezett püspökkenyér formába öntjük. 20-25 percig...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
A kisült piskótalapot 34 x 32-es sütőpapiros tepsibe megsütöm. Amikor kihűlt 3 egyenlő lapra vágom. A Pudingot a szokásos módon felfőzöm, és kihűtöm. A tejszínt a fixálóval és a po...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
Nokedli keménységű tészta legyen, 1/2 óra állás után kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű