4 tojás sárga ,
250 g zsír,
200 g cukor ,
2 deci tej,
1 sütőpor ,
1 vanília cukor,
pici só,
annyi liszt amennyit felvesz. (kb 75-80dkg.)
töltelek:
4 tojás fehérjét habbá verjük,
250 g cukorral és
2 csésze őrölt dió
Az alapanyagokból tésztát gyúrunk és kosárka formába tapogatjuk.
A kosárkákba lekvárt kanalazunk, majd a tetejére egy kanál diós habot teszünk.
Így mehet a sütőbe ahol 180°on rózsaszínre sütjük.
Majd kifordítjuk a formából.
Hamar sül.
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Közepes
Mérjük ki a lisztet és vegyítsük el a sóval, a nyírfacukorral és a szódabikarbónával. Adjuk hozzá a tejszínt és keverjük el csomómentesen. Ezután jöhet bele a tej, a tojások sárgáj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tojások sárgaját kihabosítom a porcukorral és a vízzel. Tojások fehérjét csipet sóval kemény habbá verem,,,a sárgájához bele szitálom a lisztet a sutoporral, ossze keverem és konny...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű