70 dkg simaliszt, 2 Rama (még kis zsír), só, 1 tojás, 1 sütőpor, 2/3 élesztő, tej, cukor, 20 dkg sajt.
A lisztet a zsiradékkal és a sóval elmorzsoljuk. A langyos tejben felfuttatott élesztőt a közepébe tesszük, bele a tojást, tejfölt. Összegyúrjuk, fél órát meleg helyen pihentetjük. Lisztezett deszkán kinyújtjuk, lapjára sajtot reszelünk. (Lehet újra pihentetni, hajtogatni.) A tetejét megkenjük tojás sárgájával, reszelt sajttal (őrölt köménnyel, szezámmaggal). Forró sütőben sütjük.
A mirelit tésztát kiolvasztjuk, lisztezett deszkán kinyújtjuk. 9 fele vágjuk, majd mindegyik négyzetbe belülre egy-egy négyzetet vágunk úgy, hogy véletlenül se vágjuk át a tésztát....
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Ezt összegyúrjuk, és már lehet sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tojásokat válaszd szét, majd a sárgáját keverd el a krémsajttal, illetve a kiválasztott fűszerekkel. - A tojások fehérjéhez add hozzá a sütőport, majd verd fel kemény habbá. -...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű