Tészta:
25 dkg dió
25 dkg darált háztartási keksz
2 evőkanál kakaó(Holland)
1,5 dl tej
1 csomag vaníliás cukor
15 dkg porcukor
Lehet ízesíteni rum aromával
Krém:
25 dkg gesztenyemassza
10 dkg margarin
Diós rúd:
35 dkg darált dió
10 dkg kristálycukor
10 dkg margarin
Máz:
10 dkg csoki
1 evőkanál olaj
Díszítés:kókuszreszelék
A tésztához a hozzávalókat tálba rakom,kivétel a tej mert azt a végén adom hozzá amennyit felvesz a tésztánk nekem elég volt pont a 1,5 dl és összegyúrom.A krémhez a margarint kihabosítom a gesztenyével.A dió rúdhoz is a hozzávalókat és jól összekeverem.A tésztát nyújtom fólián mert így könnyebb feltekerni meg nem ragad le sehova,megkenem a gesztenyés krémmel,a diós krémből vastagabb rudat csinálunk szélére helyezzük feltekerjük.
Gőz fölött a csokit megolvasztom olajjal ,és a rudat bevonom vele,kókusszal szórom.
Kezd a krémmel, a kókuszvaj és a kókuszkrém kivételével minden hozzávalót tegyél egy kisebb vastagfalú fazékba és habverővel keverd csomómentesre. Alacsony lángon, folyamatosan kev...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
Egy kapcsos tortaformát kirakunk jó szorosan babapiskótával.A lereszelt almát puhára pároljuk 2 dl vízben. A pudinporokat elkeverjük 2,5 dl vízben és az almára öntjük. Sűrűsödésig...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű