60 dkg finom liszt,
2 db tojás sárgája,
20 dkg zsír,
1 csomag sütőpor,
1 kis pohár tejföl,
csipet só,
kb. 15 dkg kristálycukor,
1 citrom reszelt héja.
A töltelék:
2 kg. reszelt alma,
őrölt fahéj,-ízlés szerint.
cukor-almától függően,
2 cs vaníliás cukor,
10 dog dió.
Tetejére:
1 db. egész tojás.
1. A tésztának valókat összegyúrjuk, hogy egy közepes keménységű,
könnyen nyújtható tésztát kapjunk. /tejföllel lehet korrigálni először
kevesebbet majd ha igényli akkor mehet bele mind/
2. A tésztát kettőbe vesszük és kinyújtjuk.
3. Az egyik kinyújtott lappal kibéleljük a tepsit, azt megszórjuk a dióval,
rátesszük az ízesített kinyomkodott almát, és befedjük a másik kinyújtott
tésztalappal.
4. A felvert tojással megkenjük, villával megszurkáljuk.
5. Közepes lángon sütjük. 25-30 perc kb.
Tepsiméret: 36x30
Először érdemes az öntetek elkészítéséve kezdeni, mert úgyis hidegen kell azokat felhasználni. 1. A vaníliakrémhez kikeverjük a pudingport a cukorral, tojássárgákkal, vaníliás cu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük, hűtjük, nyújtjuk, szaggatjuk és előmelegített sütőben sütjük. Lekvárral összeragasztjuk, tetejére csokit kenünk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű