2 dkg élesztő
2,5 dl tej
4 dkg cukor
2 tojássárgája
15 dkg margarin
1 csipet só
40 dkg liszt
Az élesztőt a cukros tejben felfuttatjuk. A lisztet eldolgozzuk a margarinnal, hozzáadjuk a sót és a 2 sárgáját, és az élesztőt. Jól összedolgozzuk.
A tésztát 2 felé választjuk, egyenként kinyújtjuk, megkenjük kis olajjal, és megszórjuk kakaóval (ízlés szerint cukrot is adhatunk hozzá). Feltekerjük, majd szeletekre vágjuk.
Megsütjük.
A sülés félidejében kenjük meg cukros tejjel a csigákat, így puhábbak maradnak.
A lisztben elkeverjük a sót, a cukrot és az élesztőt. Hozzáadjuk az olvasztott vajat. Hozzáöntjük a tejet, és addig gyúrjuk, amíg a tészta el nem válik az edény falától. Langyos...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
A lisztet a dagasztó tálba teszem . A közepén kis fészket alakítok ki . Belekanalazom a mézet . Rámorzsolom az élesztőt . Felöntöm egy kevés meleg vízzel és hagyom , hogy felfusson...
Elkészítési idő: 2 óra 10 perc Nehézség: Közepes