A tésztához:
- 40 dkg liszt
- 20 dkg porcukor
- 1 egész tojás
- 1 csomag vaníliás cukor
- 1 csomag sütőpor
- 3 evőkanál cukrozatlan kakaópor
- 25 dkg Ráma/vaj
A krémhez:
- 75 dkg túró
- 3 tojás sárgája
- 20 dkg porcukor
- 1 csomag vaníliás cukor
- 1 tojás fehérje habbá verve
A tésztához valókat összegyúrjuk, két cipóba vágjuk és egy éjszakán keresztül hűtőben tároljuk. Másnap kivajazott, kilisztezett tepsibe reszeljük az egyik cipót (nagy lyukú reszelőn), rásimítjuk a kidolgozott túrót, majd ráreszeljük a másik cipót.
180 fokra előmelegített sütőben sütjük. A végén porcukorral meghintve díszítjük.
A fekete réteghez megolvasztom a margarint a cukorral és a kakaóporral. Hozzáadom a tojást, és addig keverem, amíg besűrűsödik. Ekkor azonnal leveszem a tűzről, és beleteszem a kek...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat keverd össze, majd öntsd kivajazott és kilisztezett tepsibe. Közepesen meleg sütőben 15-20 perc alatt süsd meg.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a brownie-t süssük meg. A tojásokat és a cukrot egy tálba tesszük és habosra keverjük. Eközben a csokit és a vajat gőz fölött olvasszuk meg. Egy tálban keverjük össze a lis...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes