1,5 dl tej
3 dkg élesztő
2 kávéskanál cukor
50 dkg liszt
10-15 dkg cukor
1 vaníliás cukor
kakaó
aszalt szilva
1,5 dl tej
3 dkg élesztő
2 kávéskanál cukor
50 dkg liszt
10 dkg cukor... aki édesebben szereti az tehet bele 5 dkg-al többet
15 dkg olvasztott vaj
1 ek vanilia kivonat
a tejet cukrot élesztőt meg langyosítottam...mi a többi hozzávalókat kimértem addig elég volt neki a pihenés... egy lágy tésztát dagasztottam...kettévettem és a feléhez tettem kakaót és apróra vágott aszalt szilvát... külön kelesztettem... vagy 30 perc elég volt neki...ekkor kilapogattam és a fehérre tettem a kakósat feltekertem... ekkor megtekertem mint mikor a ruhát kicsavarjuk... ugy raktam a formába amit előtte kivajaztam és liszteztem
Fehér krém: ½ l Hulala, 1 vaníliás cukor, 2 cs. habfixáló, 2 k. porcukor, majd keményre felverjük. Tészta, sárga krém, fehér krém, tészta, tetejére porcukor.
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
Habosra keverünk 4 tojássárgáját 15 dkg margarinnal, hozzáadjuk a tejben felfuttatott 3 dkg élesztőt, 30 dkg lisztet, és alaposan kidolgozzuk. Két részre osztjuk, egyikkel kibélelü...
Elkészítési idő: 1ora Nehézség: Könnyű
Keverjük össze a vajat és a porcukrot,adjuk hozzá a tojást és a vaníliát. A liszteket és a pudingport szitáljuk össze, és gyúrjuk össze a vajas keverékkel, akkor jó ha puha, és má...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű