- 40 dkg liszt
- 25 dkg margarin
- 10 dkg porcukor
- 2 van. cukor
- 2 tojás sárgája
Diós töltelék:
- 4 db tojásfehérje
- 20 dkg porcukor
- 20 dkg darált dió
- 1/4 citrom leve, héja
- 1-2 cs. vaníliás cukor
- barack lekvár
Csokis krém:
- 30 dkg porcukor
- 2 tojás sárgája
- 3 ekanál tej
- 3 ek. liszt
- 3 ek kakaó
- 25 dkg rama margarin
1. A tojás kivételével a hozzávalókat jól elmorzsoljuk, majd a tojással
tésztává gyúrjuk.
A tésztát hűvös helyen vagy hűtőbe pihentetjük.
Ha kész a töltelék, akkor a tésztát 4-5 mm vastagra kinyújtjuk,
kiszaggatjuk kör alakú szaggatóval , és a kis köröket bele
nyomkodjuk a formába.
2. A tojás fehérjét a cukorral kemény habbá verjük. . A porcukros diót
egy kevés habbal elkeverjük, majd óvatosan hozzákeverjük a többi
habot.
A kosárkák belsejét vékonyan ki lehet kenni lekvárral, majd a
habos diót elosztani mindegyik kosárba.
3. Előmelegített sütőbe kb 180 fokon , 15-17 perc alatt készre sütjük.
4. Ha csokisat szeretnénk, akkor a hozzávalókat a margarin
kivételéve felforraljuk, és ha kicsit hűl, belekeverjük a margarint.l
Ez a recept kb 40- 50 kosárkához jó.
Ha a fehérjét a cukorral verjük fel, szebb lesz, fényesebb a végeredmény.
A kihűlt piskótát kockákra vágtam, majd mázba és kókusz reszelékbe forgattam
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kávét lefőzzük, a pudingot a csomagoláson leírtak szerint megfőzzük, majd egy picit hűtjük. Ha langyosra hűlt belekeverjük a vajat. A habtejszínt felverjük. A kávéba egyenként...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A piskótához: 4 db tojás 8 evőkanál cukor 2 evőkanál nescafé (folyékony állagban, vízben oldva) 2 evőkanál víz 8 evőkanál finomliszt 2 evőkanál kakaópor 1 csomag süt...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű