50 dkg liszt
» 25 dkg vaj
» 2 dl tejföl
» 2-3 tojás
» sajt
» 1,5 dl tej
» 25 g élesztő
» só
Az 50 dkg lisztet 25dkg vajjal elmorzsolok. A 2 dl tejfölt egy egész tojással összekeverek, sózom, az élesztőt 1,5 dl langyos tejben felfuttattom az egészet jó alaposan összedolgozom. Kb 20 percig meleg helyen kelesztem majd 2x átgyúrom (hajtom) és még 10 percig pihentetem. 1-2 cm-re kinyújtom pogácsákat szaggatok belőle tojással megkenem és sajtot szórok rá!
Nekem nem mindig fut fel az élesztő rendesen, de attól függetlenül bele szoktam keverni a tésztába és ugyan úgy megkel.
Osszegyurjuk, alaposan kidolgozzuk 1ora pihenes után vékonyra nyujtjuk tojas feherjevel megkenjuk es reszelt sajttal megszorjuk.
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
A tejet meglangyosítottam, majd a cukrot és az élesztőt belekevertem. Félretettem. Míg az élesztő beindult elmorzsoltam a vajat a liszttel, belekevertem a sót, a juhtúrót. Közepébe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az első 4 összetevőt összekeverni, majd bele a reszelt sajt, a hagymák és a sütőporos liszt. A muffin formába adagolni és a közepükbe - az eredeti recept szerint - minivirslit nyo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű