4 bögre apró kockára vágott alma ,
1/2 bögre magozott meggy (befőtt),
1/2 bögre apróra vágott dió,
3/4 bögre kristálycukor,
2 bögre finomliszt,
1/2 bögre étolaj,
4 egész tojás,
1 kk. fahéj,
1 kk. sütőpor,
1 kk. szódabikarbóna
A tojásokat az olajjal és a cukorral habosra keverjük. A többi hozzávalóval elkeverjük és sütőpapíros tepsibe öntjük. 175 fokra előmelegített sütőben kb. 45 percig sütjük.
1 bögre meggyel készítettem, nem féllel, de legközelebb felesben készítem az almával. A bögrém 2.5 dl volt. Nekem 30 perc alatt megsült. 23 * 31 cm-es tepsiben készült.
Előtte való nap meleg kályha közelébe állítjuk a fánkhoz szükséges kellékeket. Másnap a lisztet melencébe (veidling) tesszük és az élesztőt egy kis cukros, langyos tejben előbb meg...
Elkészítési idő: 3-4 óra Nehézség: Nehéz
A tojások fehérjéből kemény habot verünk, majd a cukrot is hozzáadjuk. A diót, a lisztet és a sütőport összekeverjük, a habba dolgozzuk, majd három részre osztjuk. Egy 25 x 38 c...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű