» 1 l közepes zsírtartalmú tej 1,5%
» 250 g kerek szemű rizs
» 50 g kristálycukor
» 20 g vaníliacukor
A rizst vaníliacukorral és kristálycukorral a tejben sűrű kására főzzük.
Tejből, vízből, cukorból és pudingporból sűrű pudingot főzünk.
A forró pudingot a tiszta vízzel kiöblített őzgerinc formába öntjük , egyenletesen széthelyezzük benne.
gyümölcskompótot rakunk rá és RIZSKÁSÁT A TETEJÉRE TESSZÜK.
Hagyjuk teljesen kihűlni, kihűlés után kifordítjuk, megszórjuk reszelt csokoládéval és már tálalhatjuk is.
Bármilyen kompótunk van otthon, jó lesz bele!
A hozzávalókat összegyúrjuk, golyókat formázunk belőle, majd édesítős darált dióba forgatjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet a szobahőmérsékletű margarinnal elmorzsoljuk. Hozzáadjuk a sót és a vaníliás cukrot. Belegyúrjuk a tojást és a tejfölt. 1 órát pihentetni hagyjuk hűvös helyen de akár...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lapokat külön sütjük meg. A tojást kikeverjük a cukorral, sóval, citromhéjjal, darált mákkal, majd hozzákeverjük a szódaporral elvegyített lisztet és a tejfölt. Jól kikeverjük é...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Nehéz