6 ek olaj,
9 ek víz,
csipetnyi
só,
1 ek ecet,
1 tojás.
Az olajat, ecetet, vizet, sót összekavarjuk, hozzáadjuk a tojást és a lisztet amennyit felvesz (kb.37dkg), hogy jó kemény tésztát kapjunk. 10percig gyúrjuk, 14egyenlő részre osztjuk , lisztezett deszkán kerekre nyújtjuk. Közepét 2 cm hosszan bevágjuk, szikkadni hagyjuk, bő forró olajban mindkét oldalát megsütjük, porcukorral meghintve tálaljuk.
Elkészítése: A cukrot a langyos tejjel elkeverjük,bele morzsoljuk az élesztőt és felfuttatjuk. A lisztet a sóval összekeverjük,a közepébe ütjük a tojást ,a kefireket is hozzá adj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Első menetben a tésztát érdemes összedolgozni, a tojásfehérje kivételével, és a hűtőben pihentetni. Nem kell neki sok, annyi pont elég, amíg a gyümölcsszósz elkészül. Az pedig...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű