0,5 kg liszt
1 tk só
2,5 dl tej
2,5 dkg élesztő
1 teáskanál cukor
5 evőkanál napraforgó olaj
5 dl napraforgó olaj a sütéshez
1 dl cukros, langyos tejben felfuttatjuk az élesztőt.
A lisztbe teszünk sót, és a felfutott élesztővel, az 5 ek olajat és annyi langyos tejet, amennyit felvesz, könnyű tésztát készítünk.
Letakarva fél órát kelni hagyjuk.
A tésztát kicsit kilapítjuk és kisebb darabokat tépünk ki belőle. A darabokat kicsit meghúzzuk, hogy 1 cm vastag alakzatok legyenek.
A forró olajban mindkét oldalát pirosra sütjük.
Ízlés szerint fokhagymával, sajttal, tejföllel tálaljuk.
A tésztát sós vízben megfőzzük. A sonkát kockákra vágjuk és egy kevés olívaolajon megpirítjuk, hozzáadjuk a kukoricát is és sózzuk-borsozzuk. A tejszínbe keverjük a reszelt sajtot...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés: A káposztát lereszeljük, sózzuk, majd olajon megpirítjuk. A tésztát lobogó, sós vízben kifőzzük, majd hideg vízzel leöblítjük és elkeverjük egy-két kanál olajjal. Után...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát jól ki kell dolgozni,hagyni megkelni a tálban 1x,utána ki cipózva újra keleszteni,ahogy a képen is látszik. Gyorsan megsül,figyelni kell rá.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű