250g kenyérliszt(finom+rétes)
150g finomliszt
50g élesztő(vagy13g szárított)
210g víz
1tojás
25g cukor
25g sovány tejpor
7g sütőpor/ utoljára tesszük bele/
5-7g só
1 csipet szerecsendió
75g vaj
Sütéshez: étolaj
Díszítéshez:
400g fondant
20g étcsoki
20g színes tortadara
20g cukorgyöngy
20g darált olajos mag(mandula, dió…)
20 g színes kókuszreszelék
Egy keverőtálban keverjük össze a liszteket és az élesztőt. Tedd a vizet, a tojást,a cukrot, a tejport, a sütőport, a sót és a szerecsendiót egy másik tálba, keverd össze mixerrel, majd add hozzá a lisztes keveréket. Alacsony sebességen dolgozd ki a dagasztókarral kb.2percig, vagy amíg az alapanyagok egyneműsödnek. Add hozzá a zsiradékot, majd dagaszd közepes sebességen még kb. 8percig.
Keleszd a tésztát, amíg majdnem a duplájára kel, kb.30perc. Gyúrd át és keleszd még 30 percig.
Lazán gyúrd át a tésztát, majd nyújtsd ki kb. 1cm vastagra. Tetejét lekenjük olajjal. Letakarva ismét pihentetjük kb.10percig.
Kiszúrjuk a tésztát, 2db kiszúróval, az egyik 8cm a másik 3cm kör átmérőjű, simaszélű kiszúró.
Olajozott zsírpapírral bélelt tálcára helyezzük a kiszúrt fánkokat és még 15 percig kelesztjük, hogy szépen megnőjenek.
177 Cfok os olajban sütjük, aranybarnára, mindkét oldalán kb.2 percig.
Papírozott tálcán leszárítjuk a fánkokat.
Színes fondánban kimártjuk és különböző módon díszítjük
dagasztani kell, lágy tészta
Okosságok: sikér tartalom a réteslisztben több van, ezért jobban tud kelni a tészta. ha a lisztet átszitálod levegőt viszel bele így szintén jobb a kelesztése.
Nem teszünk sót élesztőre közvetlenül, mert meggátolja az élesztőgomba szaporodását.
Élesztő hidegben nem működik, forrázva sem , mert meghalnak az élesztőgombák. Tehát éppen langyos legyen.
Dagasztásnál az a jó ha hólyagos, lehet az edényfalának ütni
Kelesztés 45Cfok, 30 perc.
... csokis piskóta és vajas krém EZ A MENNYISÉG EGY 10-12 SZEMÉLYES SIMA PISKÓTATEKERCSNEK VALÓ ! A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk, a sárgákat a cukorral fehéredésig...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
kókusz reszeléket a sűrített tejjel jól össze dolgozzuk, hűtőbe tesszük. Kicsit később megformázzuk, csoki a tetejére és kész :)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
- A hozzávalókat a fenti sorrendben a mazsola kivételével géppel jól összekeverem. - A masszához hozzáadom a mazsolát - vagy kihagyom, ez attól függ, hogy jönnek-e vendégek, ak...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű