50 dkg liszt
25 dkg margarin
1 dl tej
4 kockacukor
1 élesztő
1 ek só
2 tojás
2 dl tejföl
reszeltsajt
A lisztben elmorzsoljuk a margarint. Közben kovászt készítünk: a langyos tejbe beletesszük a 4 kockacukrot és elmorzsoljuk benne az élesztőt, majd megvárjuk míg felfut. A liszt közepébe kis krátert készítünk, ebbe tesszük bele a felfutott élesztőt. Pár perc elteltével hozzáadjuk a sót, 1 tojást, tejfölt és jól összegyúrjuk. Ha jól kidolgoztuk a tésztát, cipót formázunk belőle, belisztezzük a tetejét és langyos helyen kétszeresére kelesztjük.
Ha megkelt, átgyúrjuk, lisztezett deszkán 2 cm vastagra nyújtjuk, pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. A kis pogik mehetnek is sütőpapírral bélelt tepsibe, tetejüket tojással kenjük és reszeltsajttal szórjuk.
170 fokos sütőben 10-12 perc alatt készre sülnek.
Langyos hozzávalókból lesz igazán jól gyúrható a tészta.
A hozzávalókat alaposan összgyúrni. Kis gombócokat gyúrni és tallérsütőben gáz lángon kisütni. Finom, ropogós, olcsó.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
180 fokon 15-20 perc sütés
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A túrót egy villával kicsit nyomkodd meg, majd keverd hozzá a felaprított zabpelyhet, a zablisztet, a tojást. Ízlés szerint fűszerezd sóval, borssal, és jól gyúrd össze. Ha nagyon...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű