4 tojás, 25 dkg porcukor, 1,5 dl olaj, 1,5 dl langyos víz, 25 dkg liszt, 3/4 sütőpor, kakaópor
krémhez: 25 dkg vaj, 15 dkg porcukor, 4 ek. rumaroma, 1 puncspuding
csokimázhoz: 25 dkg mártócsoki, 5 ek. olaj
4 tojássárgáját kikeverünk 25 dkg porcukorral, hozzáadjuk a vizet, olajat, lisztet, sütőport és a felvert tojásfehérjét. Két részre osztjuk az egyikbe kakaót keverünk és két kikent őzgerinc formában sütjük.
Közben megfőzzük a pudingot, ha kihűlt hozzákeverjük a margarint és az aromát a cukorral.
Felszeleteljük a kihűlt piskótát és egy csokis és egy vaníliás szelet közé felváltva betöltjük a krémet.Leöntjük csokimázzal és ferdén szeleteljük.
◾️A tésztát összegyúrjuk. ◾️Elfelezzük, és mindkét feléből lecsípünk egy kb. 90 g-s darabot. ◾️A nagyobb darab tésztát kinyújtjuk és egy lisztezett, zsírozott őzgerincformába t...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Közepes
Azt hiszem ezt nem kell magyarázni :)
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A linzertésztához jól összegyúrjuk a hozzávalókat. Egy lapot kinyújtunk belőle, előmelegített sütőben, közepes hőfokon félig megsütjük. Ez alatt a tojásfehérjét a cukorral kemény h...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Közepes