1 kg liszt, 1/2 kg margarin, 3 tojássárgája, 5 dkg élesztő, 1 nagy tejföl, 1 ek. só
tojás, magok, sajt a tetejére
Az élesztőt kevés cukros tejben felfuttatjuk, a többi hozzávalóval alaposan összegyúrjuk. Kelesztés után kb. 1,5 cm vastagra nyújtjuk és szaggatjuk.
Tepsiben egy kicsi pihentetés után megkenjük, tetejét megszórhatjuk maggal, sajttal és sütjük forró sütőben.
A meghámozott, kockákra vágott krumplit megfőzöm sós vízben. Mikor puha leöntöm a vizet és átnyomom krumplinyomón /ha v.kinek nincs lereszelheti apró reszelőn/. Hagyom teljesen kih...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Két lehetőség van, vagy mindent összekutyulok, vagy csak az első három összetevőt. Egy éjszaka hűtőbe teszem, reggel sütőpapírra kanállal halmozom.( Elég egy órára is, csak nekem í...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
élesztőt felfuttatni és összedolgozni majd be a hűtőbe
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű