0,5 l tej, 1 élesztő, 1,5 kávés kanál só, 0,5 deci olaj és liszt annyi, amilyen keményre szeretném a tésztát. 1-2 marék cukor ha édes tészta lesz belőle .Finom lesz lágyabb és keményebb formában is.
Az elesztőt felfuttatom a langyos tejben, addig a tejet, a liszt egy részét, a sót és cukrot összekeverem nagyjából. Mikor az élesztő feljön hozzáöntöm és géppel dagasztom egy darabig, majd félidőben hozzáadom az olajat, még liszet amennyit kér a tészta és szép fényesre dagasztom. 50 fokra melegített és lekapcsolt sütőben kelesztem. Mikor szépen megkelt, lehet formázni izlés szerint.
A vizet a vajjal, cukorral, és sóval felforraljuk. Ha már lobog, hozzáadjuk a lisztet, és folyamatosan keverjük, amíg a széle rezegőssé nem válik. Kivesszük a tésztát a lábasból e...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A cukrot,lekvárt,rumos vizet ,a mazsolával feltesszük főni. Kevergetjük,és ha a cukor elolvad,a mazsola megduzzad,levesszük a tűzről,a kakaóport hozzá keverjük. A babapiskótát ös...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű