12 dkg liszt
2 dl tej
3 tojás
2 alma
1 teáskanál sütőpor
1 teáskanál cukor
fél teáskanál őrölt fahéj
csipetnyi só
olaj
A lisztet, a cukrot, a sütőport összekeverjük, a fahéjjal megszórjuk. Az almákat lereszeljük, kinyomkodjuk a levét és a keverékhez adjuk. A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgáját a tejjel elkeverjük és a tésztához öntjük, jól összekavarjuk. A tojások fehérjéből a sóval kemény habot verünk és óvatosan a tésztához adjuk. Felforrósítjuk a serpenyőt, egy csepp olajat öntünk bele és kisütjük a palacsintákat. Mikor elkészült, megszórhatjuk fahéjas porcukorral, de önmagában is isteni.
http://rupanerkonyha.cafeblog.hu/2015/10/24/foltos-kokuszos-bogresen-is/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojások sárgáját a mézzel habbá verjük, majd kanalanként beledolgozzuk a kakaót, végül szilikonlapáttal a kemény habbá vert tojásfehérjét. Az elkészült tésztát egy sütőpapírral k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük (a mirelit gyümölcsöt felengedés nélkül kevertem bele), muffin formába kanalazzuk és előmelegített sütőben megsütjük. 180 fokon kb. 35 percig sütöttem,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű