Hozzávalók:
FÉL KG LISZT,2 DKG ÉLESZTŐ,2 DB TOJÁS,6 DKG VAJ,8 NDL TEJ,3 EVŐKANÁL PORCUKOR,2 EVŐKANÁL KAKAÓ,1 VANÍLIÁS CUKOR.
.A liszthez hozzáadjuk a felfuttatott élesztőt és a szokásos módon kelt tésztát készítünk, amit jól kidolgozunk. A tésztát kétfelé vesszük és az egyik felébe belegyúrjuk a kakaót és a vaníliás cukrot. A tésztát külön-külön kelesztjük, amikor megkelt gyúrótáblán kézzel széthúzzuk a sárga tésztát, majd a kakaós tésztát is széthúzzuk és ráborítjuk a sárga tésztára. Ezután mint a kalácsot összecsavarjuk. Vajjal kikent tepsibe tesszük, ( kelesztjük, sütés előtt tojással megkenjük.
A vanília krémet már előző nap megfőzzük, és a hűtőben várja a töltést, hogy jó dermedt legyen. (de egész nyugodtan lehet vaníliás pudingport használni, az sokkal egyszerűbb) A ke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
2.5 dl tej,2 dk élesztô,3 tojássárgája.10 kk cukor, csipet só,.2 dl olaj,45 dk sima liszt.Kalácstésztát dagasztunk.Mikor duplájára kelt 20 felé osztani kisodorni kb. 30 cm hosszúr...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes