Hozzávalók:
20 dkg vaj
20 dkg porcukor
8 dkg kakaó
1 dl tej
3 ek.főtt kávé
40 dkg darált háztartási keksz
rumaroma
5 szem apróra tört dió
Egy lábosba beletesszük a cukrot, a kakaót, a tejet és a vajat, majd addig melegítjük, míg a vaj teljesen elolvad. Levesszük a tűzről, hozzáadjuk a diót és a rumaromát,kávét, majd belekeverjük a kekszet is. 30 percig állni hagyjuk, közben többször átkeverjük.Kiterítünk egymás mellé 2 db ,kb.50 cm-es folpackot és erre rakjuk a masszát.Ügyesen megformázzuk,hogy kellően tömör és arányos is legyen.Végül kókuszreszelékbe forgatjuk . Hűtőbe tesszük, és 2-3 óra múlva szeletelhető.Aki egy kicsit feldobná a csokiszalámiját az rakhat bele,apróra vágott csokit,aszalt gyümölcsöt és apróra tört kekszet is.
A tejberizsbe belekeverjük a margarint, tojássárgákat, lisztet, citromhéjat és a habbá vert tojásfehérjét. Kizsírozott, kilisztezett tepsiben 200 fokon sütjük kb 40 percig
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A nyersanyagokat összegyúrjuk, két részre osztjuk, kb. fél centiméter vastagra nyújtjuk, megsütjük. Krém: A tejet a liszttel csomómentesen elkeverjük és állandó keverés mellett...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a tojásfehérjét felverjük kemény habbá. A sárgájákat kikeverjük a cukorral, hozzáadjuk a vajat és a vizet. Hozzákeverjük a liszttel elkevert diót és sütőport, végül bel...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Könnyű