Tészta
250g vaj
250 g cukor
1 vanília cukor
1 tojás
1 só
1 sütőpor
500 g liszt
töltelék :
1 kg krémes túró, Quark
1 vaniliás pudingpor
200 g cukor
1 tojás
1/2 citrom leve.
1 citrom lereszelt héja.
Kibélelünk sütöpapirral egy gáztepszit
A tészta hozzávalóit a kézi mixer dagasztó villáival jól összekeverjük.Morzsa állagúnak kell,hogy kinézen. Kb a háromnegyed részét a tésztának egyenletesen belenyomkodjuk a tepszibe. Elkészitjük a krémet. Krémes túrót az összes hozzávalóval összekeverjük és egyenletesen elkenjük a tésztán. gyümölcsel még megszórhatjuk a tetejét. Én egy doboz öszibarack konzervet raktam rá.Megszórjuk a maradék morzsával és 170 fokon sütjük. kb 35-40 percig
Eloszor sutunk egy piskota lapot a 4 tojasbol A tojasfeherjeket kemeny habba verjuk A sargakat habosra kavarjuk a cukorral, hozzaadjuk a vizet, utana kanalankent a sutoporral e...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Közepes
A tejport, a kakaóport és a vaníliás cukrot összekeverjük. Porcukor, rum aroma, víz, Rama feltesszük főni, a forrástól számított 3 percig főzzük. Egy közepes tepsit vékonyan kivaj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tojásfehérjét habbá verni.A magokat kis lisztbe forgatni. Az összes hozzávalót összekeverni.Forma vajas-lisztes v.sütőpapíros. A masszát beleönteni.180 fok 20 -30 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű