. 4 tepsi pogácsához: 60 dkg liszt,25 dkg zsir,so,3 dkg élesztő.1,5 dl tej,1 db kocka cukor,2 dl tejfől,1 db tojás 1 tojás a kenéshez.
A kimért lisztet összekeverjük a zsírral, sóval, tejföllel, és tojással. A megkelt élesztős-tejes keveréket hozzáöntjük, és alaposan összedolgozzuk, jól kigyúrjuk. A nyers tésztát nyújtsuk kb. 0.5 cm-re, és kisméretű pogácsaszaggatóval szaggassuk ki. Tepsibe téve 30-40 percet pihentessük, felvert tojással kenjük meg a tetejüket, és tegyük 200 ºC-ra előmelegített sütőbe. 10 percig süssük 200 ºC-on, majd csökkentsük a hőmérsékletet 150 ºC-ra, és így süssük a pogácsát további 15-20 percig. Amikor elkészültek, szép aranybarnának kell lenniük, közben a belsejük is megsül.
A tésztát sós vízben megfőzzük. A hagymát felvágjuk és kevés olajon megdinszteljük, hozzáadjuk a húst is és 5-7 percen át pirítjuk, majd hozzáadjuk a paradicsomszószt, a fűszereket...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Élesztőt felfutatjuk majd a hozzávalókat összekeverjük, dagasztjuk. kicsit hagyjuk pihenni, utána forró olajban kisütjük .
Elkészítési idő: 1-2 óra Nehézség: Könnyű
A kéz meleg vízben keverd el a cukrot és az olívaolajat, és morzsold bele az élesztőt. Hagyd néhány percig felfutni.A lisztet és a sót szitáld egy nagyobb munkapultra vagy edénybe....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű