70 dkg liszt,4mokkáskanál só,25dkg margarin,12 dkg zsír,1 egész tojás,1 pohár tejföl,3 dkg élesztő,1 dl tej,1 kiskanál cukor,pici sütőpor.
Elkészítés:Az élesztőt felfuttatjuk.A lisztet a margarinnal és a zsírral elmorzsoljuk,majd hozzáadjuk a tojást,sót,a tejfölt valamint a felfuttatott élesztőt.Jól összegyúrjuk.1 órát pihentetjük.Majd ujjnyi vastagra sodorjuk,megkenjük tojással.Szórunk rá őrölt piros paprikát és őrölt borsot vagy köményt.Ki hogyan szereti.Megszórjuk reszelt sajttal.És tetszés szerinti formákra szeljük.Előmelegített sütőben sütjük.
Minden összekutyultam és egy sütőpapírral bélelt jénaiban kb 40 percig sütöttem 185 fokon.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A dagasztóba én mindig a sót teszem alulra, rámérem a lisztet, majd belemorzsolom az élesztő és rá a folyadék. Bele reszelem a fokhagymát. Alaposan kidagasztottam, a kelesztő tálb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt felfuttatjuk egy kis langyos tejjel és cukorral. Jól összedolgozzuk és kb. 1 órát kelesztjük. 10 részre osztjuk, gömbölyítjük. Így hagyjuk még 15 percet pihenni, majd n...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes