1 kg finomliszt
14 g por élesztő
1 cs cukor
3 kk só
4-4.5 dl víz
1 ek olaj.
Bedagasztom, duplájára kelesztem, két cipóra osztom, kelesztem kb 20 percet, megformázom a kenyérkét, kelesztem míg a sütő felmelegszik 230 fokra, bevágom, lepermetezem vízzel, vaslábasba v. jénaiba sütöm lefedve 25 percig, majd 25-30 percig fedő nélkül 200 fokon. Ha kész megint lepermetezem vízzel. Közbe megformáztam a zsemléket , lefedve 25 percig, majd fedő nélkül 15 percig sütöm. A zsemléket is lepermeteztem vízzel sütés előtt is és sütés után is.
A cukros langyos vízben felfuttatjuk az élesztőt. A szobahőmérsékletű liszteket a kenyérsütő tartályába mérjük, hozzáadjuk a sót és a napraforgómagot. A felfuttatott élesztőt hoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Felfuttatjuk az élesztőt, a fél bögre tejben (cukor – langyos tej – pici liszt – meleg hely), majd hozzáadjuk a liszthez, tojáshoz. Kézzel dolgozzunk, mert egy kemény masszát kapun...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz