60 dkg finomliszt
3 db tojás
175 g tejföl
25 dkg margarin
4 tk só
1 teáskanál cukor
5 dkg élesztő
5 dkg sajt (reszelt)
1 db tojás (a kenéshez)
A lisztet egy nagy tálba öntjük, hozzáadjuk a cukrot, a sót és a tojásokat.
A margarint és a tejfölt a mikróban szobahőmérsékletűre melegítjük, és a tejfölbe belekeverjük az élesztőt. Majd mindent hozzáadunk a liszthez. Átgyúrjuk, és hagyjuk kelni kb. 1-2 órát.
Pihenés után párszor hajtogatva kinyújtjuk kb. 2 ujjnyi vastagra, és kiszaggatjuk. Tetejét megkenjük tojással, és sajtot szórunk rá. Előmelegített sütőben kb. 15 perc alatt megsütjük.
A hozzávalókat összekeverjük, kelesztjük. Három cipóra osztjuk, cikkekre vágjuk, egy szelet paprikás szalámit és sajtot teszünk bele és kifli formájúra tekerjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjét habbá vertem, a tojássárgáját elkevertem a magőrleménnyel, a sóval, a szódabikarbónával és pár csepp citromlével, majd hozzákevertem a felvert tojásfehérjét is. Vé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet a sóval elkeverjük, majd belemorzsoljuk a margarint, hozzáadjuk a tojássárgáját és a tejfölt. Összegyúrjuk, tetszés szerinti vastagra kinyújtjuk. Lekenjük az 1 db tojás...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű