Piskóta:
6 tojásfehérje
20 dkg cukor
15 dkg darált dió
3 dkg liszt
2 dkg darált keksz
1 cs sütőpor
Krém:
6 tojássárgája
20 dkg cukor
1 cs vaníliás puding
5 dl tej
1 Rama
10 dkg csokoládé
A tojásfehérjét a cukorral felverjük, majd a darált diót, a lisztet, a darált kekszet és a sütőport hozzákeverjük. Úgy sütjük mint a piskótát.
A tojássárgáját, a cukrot, a vaníliás pudingot a tejben megfőzzük. Ha kihűlt hozzáadjuk a rámát. A krémet kétfelé osztjuk az egyikhez hozzáadjuk a csokit.
Összeállítás: tészta, sárga krém, keksz, barna krém, tetejére: dió vagy darált keksz.
Tegyük a réteslapokat egy sütőpapírral bélelt tepsibe, majd egy kevés vízzel kenjük meg és szórjuk meg cukorral, ezután pedig takarjuk le sütőpapírral és tegyünk rá egy tepsit. Nyo...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
A száraz anyagokat össze keverjük ( liszt, sütőpor, porcukor), majd a margarint bele morzsoljuk, hozzá adjuk a tojás sárgákat és össze dolgozzuk a tésztát. Nagyon omlós a tészta....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű