30 dkg liszt
20 dkg cukor
1 cs sütőpor
50 dkg túró
15 dkg cukor
2 cs vaníliás cukor
4 tojás
0,5 l tej
A lisztet, a sütőport és a cukrot összekeverjük. Fél csomag vajjal kikenünk egy közepes tepsit, beleszórjuk a cukros lisztnek a felét.
A túrót, a cukorral és a vaníliás cukorral elkeverjük, a lisztre szórjuk, majd rászórjuk a liszt másik felét.
A tetejére habot verünk, adunk hozzá tejet, és a tésztára öntjük. Megsütjük.
Lisztre morzsoljuk az élesztőt majd a sót cukrot ,a tejfőlt, és a zsiradékot,bedagasztjuk,és kelesztjük. ha meg kelt vékoyra nyújtjuk szaggatóval kiszaggatjuk majd lekvárt teszük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojások fehérjéből kemény habot verünk, majd a cukrot és a tojások sárgáját is beledolgozzuk. A diót, a sütőport és a lisztet összekeverjük és beleforgatjuk a habba, rumaromával...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
bu
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű