-6 tojás
-6 kanál kristálycukor
-fél csomag sütőpor
-3 kanál liszt
- 1 csomag vaníliás puding (3 kanál lisztnek felel meg)
Nagyobb adag esetén mindent lehet arányosan növelni!
A tojásokat szétválasztjuk,a fehérjéket a cukorral kemény habbá verjük (annyira keményre,hogy ha fejre fordítjuk az edényt ne essen ki belőle :D).Utána a tojássárgákat egyesével az edénybe rakjuk és hozzáadjuk a lisztet a pudingport és a sütőport is.
Sütőpapíros tepsibe öntjük és először 180 fokon majd kb. 15 perc után 160-170 fokon szikkasztjuk tovább.Tűpróbával ellenőrizzük,hogy megsült e,utána levesszük róla a sütőpapírt és rácson kihűtjük!
Sütés közben nem szabad a sütőajtót nyitogatni,mert összeesik a piskóta!
A hozzávalókat botmixerrel pépesítem, sűrű kenhető krémet kapok. A hagyományos módon megsütött palacsintákat megtöltöm a krémmel.
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
A vajat a cukorral jól elkeverjük, majd hozzáadjuk a tojást is, ezt követően a többi hozzávalót is a csokoládé kivételével. Összekavarjuk, majd mikor már szilárd állagú a massza, a...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat keverd össze, majd öntsd kivajazott és kilisztezett tepsibe. Közepesen meleg sütőben 15-20 perc alatt süsd meg.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű