2 kg uborka, fél kg hagyma, 3 dl vizet, 2 dl 10 %-os ecetet, 3 dl kristálycukrot, /ez nálam eritrit és folyékony édesítő / fél dl só
2 kg uborka, fél kg hagyma, ezeket legyaluljuk, az uborkasalátánál vastagabb szeletekre.
Öntünk rá 3 dl vizet, 2 dl 10 %-os ecetet, 3 dl kristálycukrot, /ez nálam eritrit és folyékony édesítő / fél dl sót. Összekeverjük, fél napig állni hagyjuk. Ezután üvegekbe töltjük, a lével felöntjük.
4 db 720-as üveg lett belőle. 80/30 a gépben. /85/25 is elég lehet, ha valaki roppanósabban szereti/
Hűtőben is sokáig eltartható, én Befőzőautomatában tartósítom
A málnát (szedret) átválogatom, de nem mosom meg, üvegekbe rakom. Felöntőlét előre elkészítem, hogy legyen ideje kihűlni. Felforralom, hogy a fűszerek aromája átjárja a folyadékot...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Robotgépben addig daráljuk, amíg krémszerű állagot nem kapunk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés: Az érett, fekete bodzát vízzel leöblítjük és leszemezzük. Egy kg gyümölcshöz 80 dkg cukorból 2 dl vízzel sűrű szirupot főzünk, belekeverjük a gyümölcsöt, és erős tű...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes