40 dkg liszt
10 dkg olv. vaj
6 dl tej
3 ek cukor
2 tojás
1 cs. sütőpor
csipet só
A lisztbe beleszitálni a cukrot és a sütőport,hozzá az olvasztott vaj. Tojás+tej:összekeverni és lassanként hozzáadagolni a keverékhez. Addig keverni, míg csomómentes nem lesz (robotgéppel). Alacsony lángon,olajmentes serpenyőbe belecsorgatni a tésztát,mintha rendes palacsintát sütnénk. Elég belőle nagyon kevés, mert kb ujjnyi vastagra feljön. Ízlés szerint bármilyen szósszal,öntettel lehet kínálni.
Előkészítés A tepsit (kb. 25x30 cm) kivajazzuk, sütőpapírral kibéleljük. A sütőt előmelegítjük. Elkészítés A tojást egy keverőedényben a konyhai robotgép legmagasabb fokoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A meggyléből, cukorból, fahéjból, pudingporból krémet főzünk, hagyjuk kihűlni. A tészta hozzávalóit összedolgozzuk, 2 részre osztjuk. Az egyik tésztát kinyújtjuk, tepsibe rakjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű