tészta:
15 dkg liszt
1 tojás
1 dl tej
1-1,5 dl szóda
2 ek olaj
csipet só
töltelék:
1 dl tej
15 dkg darált dió
10-12 dkg porcukor
öntet:
2 dl tej
2 tojássárgája
1 vaníliás cukor
tetejére:
2 tojásfehérje
2 ek sárgabarack lekvár
kevés cukor
A palacsintákat kisütni. A töltelékhez a tejet felforralni,belekeverni a darált diót és a porcukrot és langyosra hűteni. Megkenni a palacsintákat és egyenként szorosan felcsavarva kis hasábokra vágni (kb 3 db-ra). Tűzálló tálba szorosan egymás mellé állítgatni. Az öntethez a sárgáját simára keverni a van. cukorral és a tejjel, majd rálocsolni a tésztára. Forró sütőben addig sütni, míg az összes folyadékot be nem szívja. Közben a fehérjéből kemény habot verni a cukorral meg a lekvárral. A megsült palacsinta tetejére kenni,visszatolni a sütőbe, míg a hab rá nem szárad a tetejére.
A hozzávalókat botmixerrel pépesítem, sűrű kenhető krémet kapok. A hagyományos módon megsütött palacsintákat megtöltöm a krémmel.
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
200 ml hideg tejben elkeverjük a pudingport, a maradék tejet a cukorral felforraljuk. Hozzáöntjük a pudingos keveréket, és folyamatosan kevergetve besűrítjük. Olajjal vékonyan kik...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat a cukorral és a sóval kihabosítjuk, egyenként hozzákeverjük a tojásokat, majd az átszitált, sütőporral elvegyített lisztet, a narancslét és a tejet. Jól kidolgozzuk a tészt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű