40dkg liszt,
2dl tej,
1 tojás,
3dkg margarin,
negyed kismérő só,
5dkg cukor,
1cs. vaníliás cukor,
2 kismérő szárított élesztő,
1dl olvasztott méz,
10-15dkg vegyes aszalt gyümölcs,
1 ek mézeskalácsfűszer,
1tk ánizsmag (elhagyható)
A kenyérsütőbe először a tejet öntöm, majd a felvert tojást és az apró kockára vágott margarint.
Ezután a cukrot, a sót, a vaníliás cukrot és az olvasztott mézet. A lisztet elkeverem a mézeskalács fűszerkeverékkel, az ánizsmaggal és az apró kockára vágott gyümölccsel és az üstbe öntöm. Legvégül az élesztő kerül bele, majd Sweet (édes) és világos szín programra állítva elindítom.
(Kb 65-70dkg-os)
Az adagok a kenyérsütőgép saját mérőeszközeivel lettek kimérve.
Elkészítés: A lisztet, a vajat, a zsírt, és 10 dkg cukrot elmorzsoljuk. Az élesztőt gyengén cukros langyos tejjel felfuttatjuk , és a tésztához adjuk az 1 egész tojással, és a sóv...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Kimérjük a 3 dl tejet. Ebből kb. a felét átöntjük egy másik edénybe, beletesszük az 1 e.k cukrot és a mikróban megmelegítjük. Meleg legyen, de ne forró! Utána belemorzsoljuk az éle...
Elkészítési idő: 1 óra+ sülés Nehézség: Közepes