-55 dkg gm háztartási keksz
-4 ek. cukrozatlan kakaópor
-15 dkg cukor
-15 dkg margarin
-1 dl tej
-1 üveg rumaroma(30 ml)
tetejére:
-2 cs. csoki
-2 ek. olaj
A háztartási kekszet ledaráljuk vagy összetörjük nagyon apróra. A cukrot és a margarint összemelegítjük a tejjel, majd ha a cukor és a margarin is felolvadt ráöntjük a darált kekszre. Ízlés szerint öntünk hozzá rumaromát(én beletettem az egész üveget) és jól összekeverjük(ha nagyon meleg akkor egy kanál segítségével). Egy tepsibe belenyomkodjuk a masszát, amilyen vastagságúra szeretnénk, majd 1 órát hűtőbe dermesztjük. A darabolt csokit az olajjal egy kis lábasba tesszük és vízgőzön felolvasztjuk. Rákenjük a masszánk tetejére és kb. 2 órára hűtőbe tesszük.
1.réteg: A kekszet, margarint, porcukrot összegyúrjuk és a tepsibe nyomkodjuk. 2.réteg: Erre tesszük a 25 dkg. túró, 10 dkg porcukor 2 cs. v.cukor és felvert tejszínhab 1/4 rész k...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Turmixold krémes állagúra a hozzávalókat és tegyél a tetejére pár szem epret.
Elkészítési idő: 10 Nehézség: Könnyű
A sütőt 180 fokra melegítjük. A hozzávalókat a felsorolás sorrendjében a keverő tálba téve kikeverjük. Az így kapott masszát a kivajazott (lisztezni nem kell!), magas falú tepsi...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű