A süteményhez:
30 dkg liszt
20 dkg Rama
kb. 2 dl tejföl
1 tk só
A díszítéshez:
1 tojás, vagy maradék sárgája a kenéshez, kb. 20 dkg sajt, sajt, szezámmag, mák, vagy köménymag a szóráshoz
1. A sütőt 175 °C-ra előmelegítjük.
2.A lisztet a margarinnal és a sóval elmorzsoljuk. Hozzáadunk annyi tejfölt, amennyit felvesz, hogy közepesen puha tésztát kapjunk.
3.Jól belisztezett deszkán 4-6 mm-eresre kinyújtjuk. A tojást villával összekeverjük és megkenjük vele a tésztát. Ízlés szerint megszórjuk sajttal, mákkal, köménymaggal, vagy szezámmaggal.
4. Derelyevágóval (ha nincs, késsel) csíkokra vágjuk, sütőpapírra helyezzük, előmelegített sütőben kisütjük.
A tojást a lágy margarinnal,cukorral,tejföllel simára keverjük majd a liszttel, sütőporral tésztát gyúrunk belőle. Egy éjszakára hűtőbe tesszük. Másnap majdnem átlátszóra nyújtjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tetejére hulala.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
1. A darált kekszet összegyúrjuk a többi hozzávalóval (kivéve a négyzet alakú kekszeket). Utoljára adjuk hozzá a tejet, mert abból csak annyi kell, hogy jól összeálljon a massza, d...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű