- kisebb cukkini lereszelve
- 3-4 dkg vaj
- tejszín
- pesto
- sajt
- zöldfűszerek, vegamix
- só, bors
- Durumtészta, esetleg barna, tricolor tészta
A tésztát sós vízben kifőzzük. Eközben a vajon megpároljuk, majd enyhén barnára sütjük a lereszelt cukkinit. Sóval, borssal, vegamix-szel, vagy zöldfűszerrel ízesítjük. Amikor kicsit megbarnult, tejszínnel felöntjük, (reszelt sajttal gazdagítjuk), és a végén kevés pestóval ízesítjük. A pestót természetesen külön is hozzá lehet adni ízlés szerint, nem kell összefőzni.
Ha tartalmasabbá szeretnénk tenni, süthetünk hozzá csirkemell csíkokat. Süthetjük külön, de egyben a cukkinivel is.
Nagyon ízletesség teszi a Lidl-ben kapható Delux tésztával és a hozzá való fűsszerrel. :D
a hozzávalókból közepesen sűrű tésztát keverünk,majd lóbbogó vízben ki főzöm le őblittem és tálalom.
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
Az élesztőt, 2 dl langyos tejet és megfelelő mennyiségű lisztet összekeverve, kovászt készítünk, és meleg helyen kelesztjük. A deszkára vagy tálba kimérünk 60 dkg lisztet, és belet...
Elkészítési idő: 90 Nehézség: Könnyű
A kenyérsütő üstjébe öntöm a langyos tejet, az egyik sarokba a cukrot a másikba a sót, majd az ecetet és az olajat, végül beleöntöm a lisztet melybe elkevertem a sikért és a poréle...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes