500 g krumpli, 1,5 dl aludttej(kefir), 1 ek tejföl, 1-2 fej vöröshagyma, 2 evőkanál sertészsír, vegeta, liszt, amennyit felvesz.
A tészta tetejére és a tepsi kikenéséhez sertészsír, kevés liszt.
A nyers krumplit megtisztítjuk, és lereszeljük(aprítóval is lehet). A kefirt és a tejfölt hozzákeverjük, nehogy a krumpli megbarnuljon, 2 kék kanál vegetát hozzáteszünk. Kevés szódabikarbónát keverünk hozzá. Sűrű, éppen csak folyós palacsintatésztát kell kapnunk
A sütő tepsit jól kizsírozunk, megszórjuk liszttel, beleöntjük a masszát. Tetejét olvasztott zsírban megdinsztelt hagymával meghintjük . 190 fokon előbb felső, majd alsó hőlégkeveréses módon 30-40 percig sütjük
A tésztát kifőzöm és hideg folyóvíz alatt teljesen átöblítem. A kevés vajon üvegesre pirítom a durvára vágott hagymát, majd hozzáadom a zöldségeket, és a fűszerekkel ízesítem. Az...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A káposztás részhez 1.25 kg fejes káposzta 5 evőkanál étolaj 4 púpozott evőkanál kristálycukor 1 evőkanál só fekete bors (őrölt) A tészta főzéshez 500 g tészta - fodros nagy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű