4 tojás
12 evőkanál gesztenyeliszt
ízlés szerint pici só és eritrit
két csipet gluténmentes sütőpor
1/2 evőkanál kókuszzsír
szóda/ ásványvíz
Egy közepes tálban verjük fel a tojásokat, mérjük bele a gesztenyelisztet, sót, eritritet és a sütőport. Keverjük alaposan el, közben óvatosan adagoljuk mellé az ásványvizet. Adjuk hozzá az összes többi hozzávalót és habverővel egyenletes, csomómentes tésztává keverjük ki.Kevés kókuszzsírban süssük ki, pontosan úgy mint a klasszikus palacsintákat.Feldobjuk és megfordítjuk,és már kész is! Nagyon gyorsan sül, vékony és erős tésztája lesz, amit ha nem sütünk túl, még rugalmas is! :)
eperrel és olvasztott 80% feletti kakaótartalmú étcsokival (kompromisszum) tölthetjük meg. Próbáljátok ki, megéri! :)
Csatos tortaforma aljába körbe rakom a kekszet, a túrót a tejszínnel összekeverem, a korábban xilittel megszórt kiolvadt áfonya levét bele csurgatom, ezután folyamatos keverés közb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű